Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
ATİK Hollanda- Almanya Uluslararası İkili İş Görüşmeleri 14 Şubat 2020 tarihinde Roterdam Corendon Otel’de yapıldı.

ATİK Ticaret İşbirliği Konseyi “  ATİK Hollanda Amsterdam İkili İş Görüşmeleri ”  14 Şubat 2020 Protokol ziyaretleri ile  gerçekleşti. 

Farklı alanlarında faaliyet gösteren firmalardan oluşan heyetlerinin katılımları ülkeler ilişkin sunumları ve ikili iş görüşmeleri gerçekleşti. 

ATİK Genel Başkanımız Aziz ŞAHİN konuşmasında “Almanya 1 Trilyon 300 Milyar Euro, Hollanda 600 Milyar Euro İhracat yapan önemli ülkelerdir. 

Almanya  Merkezli 500 Milyonluk Avrupa  pazarına açılım teması ile gerçekleştiriyoruz . Yaptığımız bu ikili iş görüşmeleri Üyelerimizin ikili ticaret ve ekonomik ilişkileri geliştirme stratejisine katkısı olacaktır.

Avrupa Birliği ülkesi olan Bulgaristan’da başlattığımız ATİK Uluslararası Serbest Hafif Endüstri Bölgesi 500 Milyon Dolarlık bütçeli çok önemli projelerimizden olacaktır. Dünyada ki ATİK Başkanlarımız koordineli olarak Sanayi Bölgesi çalışmalarını ATİK Genel  Merkez bilgisi dahilinde yapıyorlar. 

Üyelerimizin ticaretini geliştirmek için 2019 yılında Romanya, Yunanistan, Moldovya ve İran’da gerçekleştirdik. İnşallah 2020 planlamamız dahilinde Almanya, Polonya , Hollanda ve İngiltere olmak üzere farklı ülkelerde ATİK Uluslararası İş Forumlarımızı yapacağız. 

İş İnsanımızın direk ticarete yönelmesini sağlamak  içinde 8 Şubat 2020 tarihinde Almanya’da Dortmund’da İkili İş Görüşmelerini gerçekleştirdik.

Bugün de Hollanda Roterdam’da Corendon  Village Otelde ATİK Hollanda - Almanya Uluslararası İkili İş Görüşmelerini gerçekleştiriyoruz. Farklı ülkelerden ve şehirlerden gelen arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek, ATİK Uluslararası İkili İş Görüşmeleri hayır olsun” dedi. 

Daha sonrada katılımcılar bulundukları ticari alanları, firmalarının bulundukları şehirleri, hangi ülkelerle iş yaptıklarını , hangi ülkelerle iş yapmak istediklerini, Yapılan İkili İş Görüşmelerinde beklentilerini aktardılar. 

Daha sonrada katılımcılar birlikte akşam yemeğinde görüşmelerine devam ettiler. 

Katılımcı Heyet Listemiz Ektedir.

 

Saygılarımla, 

Ela Başaran 

ATİK Basın Danışmanı 

 

1. Aziz Şahin - ATİK Genel Başkanı

2. Dr. Hamid Mohamed- Hollanda Amsterdam ATİK Başkanı 

3. Atalay Uslu - Corendon Hava Yolları, Corendon Village Hotel Grubu Kurucu Başkanı 

4. Ömürlü Aybar- ATİK Almanya Başkan Yardımcısı 

5. Av. Filiz Eydemir Braun - ATİK Hukuk Komisyonu Başkan Yardımcısı 

6. Nafiye Aybar- ATİK Dortmund Başkanı 

7. Selver Şengül - ATİK NRW Başkanı

8. Elman Allahverdi- ATİK Yönetim Business Club Kurulu Üyesi 

9. Denny Kwee- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

10. Mustafa Eelal- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

11. Umit Inci- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

12. Ahmet Karacadal - Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

13. Mehmet sert - ATİK Business Club Üyesi 

14. Ziya Akyol- ATİK Business Club Üyesi 

15. Sasan Azimi- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

16. Rabi Achgare- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

17. Salar Azimi- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi

18. Sander Pielkenrood- Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

19. Jochen Marnix Walthuis - Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

20. Rabi Achgare - Amsterdam ATİK Yönetim Kurulu Üyesi 

21. Joachim Spahl- ATİK Almanya Başkan Yardımcısı 

22. Kerem Hazar Şahin  - ATİK Gençlik Yönetim Kurulu Üyesi 

23. Satı Yıldırmaz - ATİK Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi

Montenegro ATİK İstişare Konseyi
Montenegro ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Hırvatistan ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.